PODPORUJEME

Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Podpořte nás prosím, také se vás může týkat vyvlastnění

Vyvlastnění pozemků


bezkomunistu.cz

BezKomunistu.cz


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


V.O.R.P.

Výbor na obranu rodičovských práv


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

Osobnosti Konzervativní strany

Detaily Karel Ledvinka:

Jméno a příjmení: Karel Ledvinka
Funkce: člen Smírčího soudu Konzervativní strany
Email:
Web:
Foto:
Životopis:

Narozen 18.4.1941 v Pardubicích v rodině lékaře. Absolvoval gymnasium a SPŠS. Nastoupil do n.p. Orličan, kde pracoval v různých hospodářských funkcích a při zaměstnání studoval Institut národohospodářského plánování, odkud byl v roce 1969 vyloučen. Období normalizace pro něj znamenalo kromě zákazu dokončení vysokoškolského studia také propuštění z podniku, zákaz výkonu povolání a jakéhokoli vysokoškolského studia.

Poté se přestěhoval do Vysokého Mýta a pracoval jako jeřábník, stavební dělník, později jako ekonom v místním  stavebním podniku. V roce 1989 musel ze stejných důvodů (nesouhlas s vedoucí úlohou KSČ) jako před 22 lety podnik opustit.

Je ženatý od roku 1963, manželka Hana je lékařka, spolu mají 2 dospělé syny.

Ekonom a politik Karel Ledvinka se v politice objevil v roce 1989. V červnu 1990 byl za tehdejší Občanské fórum zvolen poslancem České národní rady. V prvním volebním období stál v čele národohospodářského výboru a až do prosince 1992 byl členem předsednictva ČNR. V prosinci 1991 nalezl tento konzervativní politik spřízněné myšlenky v Občanské demokratické alianci a byl za ní v parlamentních volbách zvolen poslancem a místopředsedou České národní rady. V letech 1993 až 1997 byl místopředsedou ODA. Od vzniku České republiky 1.1.1993 působil jako místopředseda Parlamentu ČR s gescí za ekonomiku. Současně předsedal Stálé komisi pro bankovnictví. Po volbách v roce 1996 pokračoval ve všech těchto funkcích až do předčasných voleb v červnu 1998.

Tehdy se rozhodl na protest proti politickým praktikám odejít z ODA, nekandidovat znovu do Parlamentu ČR a opustit tzv. velkou politiku. Až do odchodu do starobního důchodu v roce 2002 pracoval znovu jako ekonom a také jako politický poradce. Je spoluzakladatel a vícepresident občanského sdružení ARCHA.

Je ženatý od roku 1963, manželka Hana je lékařka, spolu mají 2 dospělé syny.
Články seznam

Zpět