PODPORUJEME

Petice za přesun velvyslanectví ČR v Izraeli z Tel Avivu do JeruzalémaSvobodu!


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

Osobnosti Konzervativní strany

Detaily Karel Ledvinka:

Jméno a příjmení: Karel Ledvinka
Funkce: člen Smírčího soudu Konzervativní strany
Email:
Web:
Foto:
Životopis:

Narozen 18.4.1941 v Pardubicích v rodině lékaře. Absolvoval gymnasium a SPŠS. Nastoupil do n.p. Orličan, kde pracoval v různých hospodářských funkcích a při zaměstnání studoval Institut národohospodářského plánování, odkud byl v roce 1969 vyloučen. Období normalizace pro něj znamenalo kromě zákazu dokončení vysokoškolského studia také propuštění z podniku, zákaz výkonu povolání a jakéhokoli vysokoškolského studia.

Poté se přestěhoval do Vysokého Mýta a pracoval jako jeřábník, stavební dělník, později jako ekonom v místním  stavebním podniku. V roce 1989 musel ze stejných důvodů (nesouhlas s vedoucí úlohou KSČ) jako před 22 lety podnik opustit.

Je ženatý od roku 1963, manželka Hana je lékařka, spolu mají 2 dospělé syny.

Ekonom a politik Karel Ledvinka se v politice objevil v roce 1989. V červnu 1990 byl za tehdejší Občanské fórum zvolen poslancem České národní rady. V prvním volebním období stál v čele národohospodářského výboru a až do prosince 1992 byl členem předsednictva ČNR. V prosinci 1991 nalezl tento konzervativní politik spřízněné myšlenky v Občanské demokratické alianci a byl za ní v parlamentních volbách zvolen poslancem a místopředsedou České národní rady. V letech 1993 až 1997 byl místopředsedou ODA. Od vzniku České republiky 1.1.1993 působil jako místopředseda Parlamentu ČR s gescí za ekonomiku. Současně předsedal Stálé komisi pro bankovnictví. Po volbách v roce 1996 pokračoval ve všech těchto funkcích až do předčasných voleb v červnu 1998.

Tehdy se rozhodl na protest proti politickým praktikám odejít z ODA, nekandidovat znovu do Parlamentu ČR a opustit tzv. velkou politiku. Až do odchodu do starobního důchodu v roce 2002 pracoval znovu jako ekonom a také jako politický poradce. Je spoluzakladatel a vícepresident občanského sdružení ARCHA.

Je ženatý od roku 1963, manželka Hana je lékařka, spolu mají 2 dospělé syny.
Články seznam

Zpět