PODPORUJEME

Demonstrace za ochranu manželství - již ve čtvrtek 29. dubna!


Svobodu!


Krajské volby 2020


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

Osobnosti Konzervativní strany

Detaily Martin Rejman:

Jméno a příjmení: Martin Rejman
Funkce: od jara 2012 do jara 2013 předseda Konzervativní strany, v letech 2001 - 2010 kancléř Konzervativní strany, dnes člen ODS
Email:
Web: www.martinrejman.cz
Foto:
Životopis:

Narozen 13. února 1940 v Praze. Otec Zdeněk, spoluorganizátor čsl. legií v Rusku, majitel firmy Autoavia (příslušenství pro automobilový a letecký průmysl), zemřel v roce 1947. Matka Olga, původně v domácnosti, v padesátých letech politická vězenkyně (27 měsíců vazby), po propuštění dělnice na státním statku, kuchařka, po "opuštění" republiky v r. 1964 žila v Anglii až do r. 1991, kdy se vrátila z exilu, zemřela v r. 2002 ve věku 91 let.

Po maturitě v r. 1957 nebyl přijat na Právnickou fakultu UK (důvody viz výše) a proto nastoupil jako dělník v n. p. Plastimat Praha v prototypové dílně polyesterových sklolaminátů. Vojenská služba 1959 - 1961 (vojín), po vojně dále v Plastimatu jako mistr, později technolog vývoje a výroby laminátů až do jara 1971, kdy pro nesouhlas se sovětskou okupací r. 1968 musel odejít. O sklolaminátech publikoval řadu článků v odborném i populárním tisku a napsal knížku "Co a jak z polyesterových skelných laminátů", kterou vydalo SNTL ve třech vydáních (1972, 1974, 1990) a která je dodnes praktickým vodítkem všem, kdo laminují.

Přičiněním několika dobrých lidí (existovali!) od r. 1971 zaměstnán v Inženýrské organizaci strojírenství SET Praha, kde pracoval na koordinaci dodávek technologických zařízení pro investiční výstavbu. Od r. 1991 byl ředitelem v americko - české společnosti WAMFCo. Praha, jejímž hlavním - nenaplněným - cílem bylo postavení moderní papírny v ČR a obchod papírem a celulózou a dalším zbožím mezi USA a ČR. Od r. 2003 je v důchodu.

Politicky nebyl organizován až do r. 1997, kdy vstoupil do ODA, kde byl posléze v její Pravé frakci, která se ostře názorově rozcházela s „pragmatickým“ vedením ODA; to byl i důvod, proč spolu s dalšími musel z ODA odejít. Krátce poté lidé z Pravé frakce, soustředění kolem Ivana Maška, Viktora Dobala, Čestmíra Hofhanzla a dalších založili Stranu konzervativní smlouvy, v níž po Danielu Kortem působil ve funkci kancléře. Po jejím sloučení s Konzervativní stranou se stal členem této strany. Slučovací Konvent 23. června 2001 jej zvolil kancléřem, jímž byl do roku 2010. Volební Sněm 17. března 2012 jej zvolil předsedou, jímž byl do jara roku 2013.

Za Konzervativní stranu vystupuje v pořadu ČT Politické spektrum, hovoří na různých politických shromážděních, koresponduje se státní správou v řadě politických a ekonomických záležitostí. Je spoluautorem Konzervativní ročenky (2012 vydalo nakl. Marek Belza). Publikuje v Konzervativních listech, na Neviditelném psu a Parlamentních listech. Na podzim 2012 kandiduje ve volbách do Senátu Parlamentu České republiky v obvodě č. 26, Praha 2.

Články seznam

Zpět