PODPORUJEME

Demonstrace za ochranu manželství - již ve čtvrtek 29. dubna!


Svobodu!


Krajské volby 2020


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

Volební FAQ


Proč nevolit dosavadní parlamentní pravicové strany?

 • Dosud nejsilnější pravicové strany se neosvědčily a mění se pouze kosmeticky. Tyto strany nejsou schopny vnitřní obnovy a nemají nejmenší vůli očistit se od členů, kteří se stali symboly korupčního jednání. Svým jednáním poškodily étos pravicové politiky.
 • Přispívají velkým dílem k vytváření negativních vzorů v oblasti hospodaření s veřejným majetkem.
 • Představitelé těchto stran často ustupují z proklamovaných pravicových programových cílů kvůli zachování funkcí, osobní moci a vlivu. (podpora rozpočtu, podivné koalice ve velkých městech a v krajích, opoziční smlouva, dohodnutá účast  a úzká spolupráce politiků pravice a levice v lukrativně honorovaných dozorčích radách státních podniků).
 • Jsou spoluzodpovědné za obrovský vzestup nedůvěry vůči politickým institucím naší země, za kompromitaci pravicové politiky a tím za příklon značné části frustrovaných občanů k levici. Politika těchto stran otevírá dokořán dveře k nástupu levicového extremismu.
 • V mnoha případech se chovají stejně jako levice - jsou populistické, zadlužují náš stát na úkor příštích generací.

ODS nebo KDU-ČSL od roku 1992 do dnešních dnů dominovaly ve veřejné správě (především na celostátní a krajské úrovni), a tak se rozhodující měrou podílejí na zodpovědnosti za současnou politickou, hospodářskou a společenskou situaci. K tomuto neblahému trendu přispěla i většina kandidátů TOP 09, odloučených od jádra KDU-ČSL, i těch, kteří vstoupili do TOP 09 z konjunkturálních důvodů (např. starostové, z nichž většina nemá naprosto nic společného s proklamovanou konzervativností TOP 09).


Proč nesympatizujeme s TOP 09?

TOP 09 založil Miroslav Kalousek, v letech 1993-1997 náměstek ministra obrany, v letech 2002-2005 předseda rozpočtového výboru PS, roku 2006 chtěl zabránit velké koalici za cenu spolčení KDU-ČSL s komunisty a ČSSD.

Dodnes se Miroslav Kalousek neomluvil nebo alespoň zmínil, že něco bylo špatné. Vše prý bylo v pořádku, protože k porušení zákona nedošlo.

Miroslav Kalousek byl spoluodpovědný mj. za tyto projekty:

 • Nákup padáků VTR-100 od firmy, která v době uzavření smlouvy ještě nebyla ani zapsána v Obchodním rejstříku. Při testování zahynul voják a r. 1998 zakázala AČR jako nespolehlivé tyto padáky používat. Smlouva byla uzavřena tak, že nešla vypovědět. Armáda byla povinna odebrat ještě 470 padáků za 114 mil. Kč. Náklady přesáhly 200 mil. Kč, přesná částka nikdy nebyla zveřejněna.
 • Modernizace tanku T-72. R. 1995 byla uzavřena smlouva na modernizaci 353 ks tanků. Náklady přesáhly 4,5 mld. Kč. Modernizováno bylo nakonec 33 tanků, nasazen nebyl nikdy žádný.
 • Letadla L-159 za 42,75 mld. Kč. Nyní zakonzervována v armádních skladech, nikdo o ně nemá zájem.
 • Armádní zakázky pro firmu Zenit jeho přítele R. Hávy.
 • Štábní informační systém EDS.
 • Prodej kasáren na Náměstí republiky v Praze.

Miroslav Kalousek obhajuje tyto projekty tvrzením, že nebyl porušen zákon, že šlo o období transformace armády, a že jeho působení bylo zcela v pořádku - nemá, co by měnil. Navíc je známá aféra s jeho půjčkou na byt od švagra Ladislava Kašáka z nejužšího vedení KDU-ČSL.  Kašák byl nakonec zastřelen svým obchodním partnerem. Miroslav Kalousek byl předsedou rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny v letech 2002-2005. Z této pozice organizoval tzv. „porcování medvěda", které vedlo k dalšímu zvyšování rozpočtových deficitů.

Za cenu spolčení KDU-ČSL s ČSSD a komunisty chtěl r. 2006 zabránit velké koalici. To vedlo k rozkladu KDU-ČSL.

Nevydíratelnost Miroslava Kalouska je téměř vyloučena. Kredit TOP 09 nemůže zachránit ani osobnost Karla Schwarzenberga, je to jen vějička na voliče, nastrčená pro jeho popularitu. Ovšem politické působení předsedy TOP 09 není příliš věrohodné, stejně jako jeho putování mezi politickými stranami. Také vznik TOP 09, domlouvaný s bývalým předsedou ODS Mirkem Topolánkem, nebudí důvěru.


Proč má smysl jít k volbám?

Pokud se rozhodnete nejít k volbám, nebo se rozhodnete volit nereformovatelné parlamentní strany, ponecháte volný prostor pro vládu lidí, kteří vesměs dlouhodobě prokazují, o co jim skutečně při řízení naší země jde. Výsledkem jejich dosavadní činnosti je nezodpovědnost, osobní prospěchářství, hospodářská krize a úpadek země.

Je tedy potřeba k volbám jít a rozbít dosavadní zavedené politické struktury, nebezpečně propojené s ekonomickou sférou a napojené na mafie.


Proč Váš hlas v žádném případě nepropadne?

 • Vaše hlasy „nepropadnou". Díky nim se zvětšují šance pro zvolení většího počtu poslanců z Vašeho obvodu.
 • Vaše podpora ve volbách je stejně důležitá pro malé strany jako pro Vás.  Pokud malé strany nezískají žádné hlasy, budou si velké strany po celé příští volební období opět parcelovat naprosto cokoliv - budou opět utvrzeny ve svou nedotknutelnost a nepostižitelnost korupčního a monopolního chování.
 • Smyslem voleb je možnost vyjádřit svoji vůli, koho si přeji zvolit, nikoliv určit, kdo škodí nejméně. Nenechme se tím manipulovat, nevolme "menší zlo". Vraťme volbám jejich smysl: vybrat ty, které skutečně považujeme za důvěryhodné.


Proč se Konzervativní strana nespojí s dalšími neparlamentními stranami?

Tyto strany:

 • jsou levicové nebo populistické (Věci veřejné, Suverenita, Zemanova SPO, Zelení a další strany preferující státní zásahy a přerozdělování),
 • jejich činnost vychází z aktivity jediné silné osobnosti, která není ochotna respektovat rovnocenné partnerství (Pravý blok Petra Cibulky),
 • Věci veřejné Radka Johna a jeho pochybné finanční zdroje, nehledě k tomu, že je uveden v Cibulkových seznamech jako kandidát spolupráce s StB.

Žádné další strany nemají cíle slučitelné s programem naší strany, nebo jsou založeny na výhradní aktivitě jednoho člověka, anebo jsou spojeny s pochybnými aktivitami svých kandidátů v minulosti.


Proč volit Konzervativní stranu?

Volba „mediálně neznámých", ale čestných lidí je podstatně méně riskantní, a smysluplnější, než zvolení kandidátů spojených s dosavadními zkorumpovanými strukturami.

Obnovme naše cíle ze 17. listopadu bez těch, kteří je zradili, nebo je nikdy nemysleli vážně.

Konzervativní strana Vám představuje na svých kandidátních listinách schopné, vzdělané a čestné občany, kteří jsou schopni nezištně zvládnout těžké úkoly, které před správou naší země stojí, a jsou schopni změnit místní politické klima.

Přijďte, a dejte hlas našim kandidátům, jsou zárukou, že naše společné naděje v lepší budoucnost budou naplněny.

Na kandidátkách Konzervativní strany najdete i členy dalších neparlamentních stran a společenských organizací.


Vaše další otázky