PODPORUJEME

Pochod pro život 2024


Petice za přesun velvyslanectví ČR v Izraeli z Tel Avivu do JeruzalémaSvobodu!


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

10.09.2008

Autor: Konzervativní strana, občanské sdružení Mladá pravice

Uctění památky obětí islámského terorismu

Tisková zpráva k sedmému výročí událostí 11. září.


motto: Radarem na obranu západní civilizace

 

V Praze dne 8. září 2008

 

Před sedmi lety svět šokoval teroristický útok na New York a Washington, při kterém zahynuly tři tisíce lidí. Konzervativní strana a občanské sdružení Mladá pravice si chtějí památku obětí tohoto i dalších teroristických útoků připomenout čtvrtým ročníkem tradičního pietního shromáždění, které se uskuteční 11. září 2008 v 17:00 na Jungmannově náměstí v Praze 1.

Mottem letošního setkání je Radarem na obranu západní civilizace. Organizátoři tak chtějí dát najevo, že přítomnost americké radarové základny vítají jako stabilizační prvek české zahraniční politiky i jako účinnou obranu proti těm, kteří svou ideologií islamismu ohrožují západní prostor.

"Důrazně však odmítáme politický obchod radar za Lisabonskou smlouvu, jehož existenci někteří politici připouštějí a jiní dokonce vítají. Obě smlouvy nelze v žádném případě spojovat, ta druhá (Lisabonská) navíc odporuje té první (americké), protože omezuje svobodné utváření zahraniční politiky toho kterého státu,“ říká kancléř Konzervativní strany Martin Rejman.

„Americký radar také v žádném případě nezaručuje bezpečnost země vůči teroristickým útokům, podobný naivismus odmítáme. Je třeba varovat před bezpečnostními, zdravotními a ekonomickými riziky zvýšené imigrace, kterou například současná vláda schválením tzv. zelených karet podporuje. Idea multikulturalismu, nekontrolovaný příliv cizinců ze zemí s odlišnými kulturními a náboženskými kořeny a nechráněné hranice v rámci Schengenského prostoru jsou pro zemi větším nebezpečím, než fiktivní raketové střely z Íránu,“ míní místopředseda Mladé pravice Vladislav Nejedlý.

Na setkání vystoupí hudební skupina Létající rabín (zahraje instrumentální skladby tradiční židovské hudby klezmer), s krátkým slovem vystoupí Jeho Excelence, velvyslanec USA pan Richard Graber, poslanec Evropského parlamentu Ivo Strejček, politolog a ředitel Občanského institutu Roman Joch a publicista Alexandr Tomský.

Mediálním partnerem akce je inzertní časopis Annonce, internetový server Neviditelný pes a www.eurabia.cz. Akci podpořilo více než třicet různých spolků, sdružení a organizací podobného smýšlení:

AGORA, studentské noviny; Česká společnost přátel Izraele; Fórum angažovaných křesťanů; Fragmenty, kulturně-hospodářská revue; Full Gospel Business Men's Fellowship International, Praha; Christian Solidarity International - CSI ČR; Christ.art.mission o.s.; ICEJ ČR; Iniciativa PRO; JORDAN-CZ-EU o.s.; Klub Peace for Israel; Kulturní komise ČR; Konzervativní klub; Globalpress magazín; Magen o.s.; Maskil, měsíčník kongregace Bejt Simcha; Misijní odbor Kostnické jednoty; Politologický klub Mladých konzervativců; Mladá občanská platforma; Mladí křesťanští demokraté Praha; nekorektne.blogspot.com; Občanský institut; Operace Ester; Sdružení židovských odbojářů a vojáků; Společnost přátel USA - Česko Americký klub; vpravo.blog.cz; www.aynrand.cz ; www.eportal.cz ; www.eretz.cz ; www.euportal.cz ; www.nebezpeci.cz ; www.pravdaoislamu.cz; www.prayer.cz

 

Vladislav Nejedlý v.r.

místopředseda o.s. Mladá pravice

 

Martin Rejman v.r.

kancléř Konzervativní strany

 

Kontakt pro novináře:

Konzervativní strana

www.konzervativnistrana.cz

Martin Rejman +420 603 288 715, martinrejman@seznam.cz

 

Mladá pravice

www.pravice.org

Vladislav Nejedlý +420 731 178 458, vladislav.nejedly@centrum.cz

 

Informace o pořadatelích:

Konzervativní strana je pravicová politická strana hlásící se k odkazu západní křesťanské civilizace a k jejím universálně platným pravdám. Za svoji morální povinnost považuje boj proti totalitarismům 20. století, odmítá socialismus s jeho rovnostářstvím i vypjatý individualismus liberálů. Respektuje přirozené tradiční vazby člověka a existenci objektivního morálního řádu, který přesahuje každého z nás.

Mladá pravice je společnost mladých lidí, které spojuje liberálně-konzervativní pohled na svět a úcta k hodnotám, jako je národní suverenita, svoboda jednotlivce nebo nedotknutelnost soukromého majetku. Nejsme politickou stranou, ale pouze občanským sdružením, vytyčujícím si za cíl především osvětu a tříbení politických názorů mezi mladými lidmi.