PODPORUJEME

Pochod pro život 2024


Petice za přesun velvyslanectví ČR v Izraeli z Tel Avivu do JeruzalémaSvobodu!


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

09.10.2023

Autor: Konzervativní strana

Podpořme Izrael, nefinancujme teroristy!

Vyzýváme vládu ČR, aby se zasadila o zastavení veškeré finanční pomoci směřující k těm, kdo udržují přátelské styky s Palestinskou samosprávou či s teroristickými organizacemi Hamás a Hizballáh.


Konzervativní strana není překvapena, že teroristické hnutí Hamás opět zaútočilo na Stát Izrael. Jako mnozí další jsme však překvapeni rozsahem a prudkostí zatím posledního útoku; zdá se, že je tím zaskočena i izraelská obrana. Stejně jako již mnohokrát v minulosti vidíme záměrné, bezohledné útoky teroristů z hnutí Hamás na izraelské civilisty a civilní cíle, jen tentokrát vše v násobně větším měřítku, než je obvyklé. Charakter akce, ostatně i její počáteční vývoj, podle všeho ukazuje na dlouhou pečlivou přípravu a to jak po stránce výzbroje a výcviku teroristů, tak jejich logistiky a zpravodajství (intelligence). To vše zjevně vyžadovalo značné zdroje.

Konzervativní strana nepochybuje, že Stát Izrael, zejména tedy jeho ozbrojené síly, vytlačí teroristy z izraelského území, obnoví nad ním svoji kontrolu a zasáhnou teroristickou infrastrukturu, stejně jako teroristy samé (zejména pak jejich vůdce) tak, aby na podstatně dlouhou dobu nebyli schopni nic podobného zopakovat. Vláda České republiky má plnou podporu Konzervativní strany pro každý krok, kterým podpoří Stát Izrael v tomto úsilí.

Kromě toho však tímto vyzýváme vládu České republiky, aby se na všech úrovních, kde k tomu má možnosti, zasadila o zastavení veškeré finanční pomoci, která směřuje do rukou Palestinské samosprávy, popř. dalších institucí, organizací či jednotlivců, kteří udržují přátelské vztahy s Palestinskou samosprávou či dokonce s teroristickými organizacemi Hamás a Hizballáh. Považujeme za nepochybné, že finanční prostředky, které jsou takto vydávány, končí nakonec v rukou buď přímo teroristů, nebo těch, kteří je nějakým způsobem - např. propagandisticky - podporují. Takové financování, včetně toho, které se zaštiťuje údajnou podporou vzdělávání nebo „umírněných Palestinců", mělo být zastaveno již dávno a i proto, že se tak nestalo, měli teroristé dostatek prostředků k pečlivé přípravě na rozsáhlý, zákeřný a bezohledný útok, kterého jsme svědky v těchto dnech.

Dále vyzýváme vládu České republiky, aby jako gesto solidarity s napadeným Izraelem přesunula Velvyslanectví ČR z Tel Avivu do Jeruzaléma.

Stát Izrael je zcela nepochybně součástí západní, židovsko-křesťanské civilizace, statečně ji brání, a i za to byl vystaven bezprecedentní teroristické operaci. Útočníkům se takový zákeřný útok nesmí vyplatit, aby je v budoucnu někdo další nenásledoval. Napadený Izrael si zaslouží konkrétní kroky naší podpory, nejen neúčinné proklamace odsuzující násilí.

Za Konzervativní stranu

Jan Kubalčík

předseda