PODPORUJEME

Pochod pro život 2024


Petice za přesun velvyslanectví ČR v Izraeli z Tel Avivu do JeruzalémaSvobodu!


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

15.08.2011

Autor: Konzervativní strana

Ctirad Mašín, RIP

Zemřel Ctirad Mašín, hrdina protikomunistického odboje.


Konzervativní strana přijala s hlubokým zármutkem zprávu, že v sobotu 13. srpna 2011 zemřel v Clevelandu, USA, pan Ctirad Mašín, vlastenec a hrdina III. odboje.

Ctirad Mašín, spolu s dalšími členy odbojové skupiny bratří Mašínů, byl vzorem aktivního odporu proti komunistickému zlu, zlu, které stále nebylo úplně poraženo; to nás zavazuje pokračovat v odkazu Ctirada a jeho druhů.

Nedávno schválený zákon o III. odboji i úcta a obdiv většiny našich vládních představitelů, včetně předsedy vlády Petra Nečase, projevovaná protikomunistickým odbojářům, dává naději, že se hrdinové III. odboje konečně dočkají uznání a ocenění, které jim právem náleží.

Truchlíme s rodinou Ctirada Mašína, s jeho přáteli a s tou částí naší veřejnosti, která si váží těch, kteří se nesklonili před zločinným režimem a pozvedli proti němu zbraň. Věříme, že se pohřbu Ctirada Mašína, který proběhne s vojenskými poctami, které armáda Spojených států prokazuje válečným veteránům, zúčastní ministr obrany České republiky pan Alexandr Vondra nebo náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Vlastimil Picek, aby československého vlastence, vojáka československé i americké armády a aktivního účastníka protinacistického a protikomunistického odboje doprovodili na jeho poslední cestě.

 

Konzervativní strana

Za správnost vyjádření zodpovídá kancléř Jan Holeček (kancler@konzervativnistrana.cz).