PODPORUJEME

Národní pochod pro život 2022 - již v sobotu 30. dubna!


Svobodu!


Krajské volby 2020


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

25.08.2009

Autor: Konzervativní strana

Konzervativní strana a volby do Poslanecké sněmovny

Konzervativní strana se nezúčastní předčasných parlamentních voleb na podzim roku 2009.


Konzervativní strana se předčasných parlamentních voleb v letošním roce nezúčastní. Nesouhlasila s kroky, které vedly k vypsání předčasných voleb, a považovala a považuje je za mimoústavní či dokonce Ústavu porušující. Opakovaně jsme navrhovali nelevicovým parlamentním stranám změnu volebního systému, odstraňující obavy z propadnutí hlasu voličů, která by byla výhodná i pro ně. Návrh však zůstal bez povšimnutí, a tak stále platí, že o výsledku voleb z velké části předem rozhodují předvolební průzkumy, mediální přízeň a masivní finanční prostředky, které lze uvolnit na kampaň a které často pocházejí z pochybných zdrojů. Mnohdy lze pochybovat i o nezištnosti jejich poskytovatelů.

Konzervativní strana se chce podle svých sil podílet na krocích, které pomohou k zabránění vítězství ČSSD a KSČM ve volbách. Je nutné zabránit prosazení populistických návrhů socialistů a komunistů, založených na nesmyslném zadlužování budoucích generací. Stejně důležité je zabránit tomu, aby se naše země opět vydala cestou na Východ se všemi fatálními následky, které by to přineslo.

Stejně nepřijatelná je velká koalice ODS a ČSSD, která by znamenala vládu bez opozice, pokračující korupci, demoralizaci politiků i občanů a riziko dalšího znásilňování Ústavy.

Konzervativní strana proto vyzývá své členy, sympatizanty i širokou veřejnost, aby v zájmu slušné a nezadlužené budoucnosti a pokračování našeho spojenectví s demokratickými státy západní civilizace volili pouze strany, které mají dost rozumu na to, aby vycházely z programu Konzervativní strany. (Je k dispozici na našich webových stránkách.) Konzervativní strana tedy vyzývá k volbě kandidátek ODS, TOP 09 nebo KDU - ČSL přesto, že tyto strany a jejich představitelé až dosud neprováděli jasně pravicovou politiku a řada jejich členů je poznamenána korupčními a jinými skandály.

Konzervativní strana zároveň apeluje na malé pravicové strany, aby uznaly mizivou pravděpodobnost šance překročit pětiprocentní hranici, následovaly náš příklad a stáhly své kandidátky s cílem umožnit volební vítězství ODS, TOP 09 a KDU - ČSL a tím vytvoření pravostředové koalice. To nevylučuje, ale naopak předpokládá, že budeme pozorně sledovat postup a činy této koalice a důsledně požadovat nápravu vždy, kdy koalice pochybí.

V povolebním období pak Konzervativní strana udělá vše pro svůj úspěch v dalších volbách do Poslanecké sněmovny, aby tak mohla pomáhat konečně vymanit naši zemi z  postkomunistických poměrů. Vyzýváme proto každého konzervativce, aby tuto naši snahu podpořil.

 

Konzervativní strana

za správnost vyjádření zodpovídá kancléř Martin Rejman, kancler@konzervativnistrana.cz, 603 288 715