PODPORUJEME

Den pro rodinu a manželství 2019


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


V.O.R.P.

Výbor na obranu rodičovských práv


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

13.05.2005
Kategorie: Konzervativci a ti druzí

Autor: Konzervativní strana

Otevřený dopis

poslanci Parlamentu ČR za KSČ(M), soudruhu Vojtěchu Filipovi


Pan

Vojtěch Filip

místopředseda Poslanecké sněmovny

Parlamentu ČR

Praha

 

V Praze, 13. května 2005

 

Otevřený dopis místopředsedovi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vojtěchu Filipovi

 

Pane místopředsedo,

v Lidových novinách ze dne 5.5.2005 byl citován Váš výrok, že komunistické oslavy na Letné 1. května 2005 narušila „zaplacená antikomunistická bojůvka".

Vaším výrokem jsme pobouřeni, neboť je nestydatou lží. Konzervativní strana byla spolu s Mladou pravicí spolupořadatelem řádně ohlášené protidemonstrace, která se konala od 10.00 hodin u Metronomu (na místě, kde naštěstí již nestojí pomník J.V. Stalina). Po jejím skončení zhruba třicet občanů spontánně, ale každý za sebe, odešlo protestovat proti projevu Vašeho soudruha Grebeníčka. Události, ke kterým pak došlo a jež pobouřily širokou veřejnost, jsou dobře známé a ukazují, že se pozvolna stáváme policejním státem. Ovšem pokud by vládla Vaše strana, pak bychom policejním státem skutečně byli. Je zbytečné Vás ujišťovat, protože to sám dobře víte, že nikdo z nás nebyl kýmkoliv placen a že ani Konzervativní strana není nějaká „bojůvka", ale řádně zaregistrovaná politická strana. Náš antikomunistický postoj není projevem netolerance k odlišným politickým názorům, nýbrž legálním odporem ke zločinné komunistické ideologii, z níž Vaše strana vychází a jak jsme přesvědčeni, vycházela by i tehdy, získala-li by reálnou politickou moc. KSČM stále porušuje platné zákony České republiky používáním symbolů zločinné ideologie a obsahem projevů svých čelných představitelů.

Jelikož jste nás svým výrokem veřejně a lživě nařknul, taktéž veřejně Vás vyzýváme, abyste buď svá tvrzení doložil patřičnými důkazy, nebo se nám veřejně omluvil.

 

Martin Rejman

kancléř