PODPORUJEME

Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Podpořte nás prosím, také se vás může týkat vyvlastnění

Vyvlastnění pozemků


bezkomunistu.cz

BezKomunistu.cz


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


V.O.R.P.

Výbor na obranu rodičovských práv


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

Osobnosti Konzervativní strany

Detaily Ing. Myslibor Chalupa, CSc.:

Jméno a příjmení: Ing. Myslibor Chalupa, CSc.
Funkce: v letech 2006 - 2010 člen Předsednictva Konzervativní strany
Email:
Web:
Foto:
Životopis:

Ing. Myslibor Chalupa, CSc., se narodil 5. května 1934, v rodině důlního tesaře Stanislava Chalupy ze Sokolče u Poděbrad, ve Slatinských Dolech na bývalé Podkarpatské Rusi. Otec zde pracoval ve státních solných dolech a po okupaci území maďarskými fašisty v roce l939 rodina emigrovala do Zlína. Zde absolvoval základní školu.

Vyučil se v oboru textilní chemik v Moravolenu n.p. Šumperk. Po absolvování chemické průmyslové školy textilní ve Dvoře Králové nad Labem získal v roce 1959 diplom inženýra chemie na Vysoké škole chemicko - technologické v Praze a svému zlínskému kraji věnoval práci a výsledky své kandidátské disertační práce v oboru životního prostředí na řece Moravě, v prostoru moravského úvalu.

Od roku 1964 byl vědeckým pracovníkem a bezpartijním ministerským úředníkem komunistických ústředních orgánů. Chránil zde zájmy široké občanské veřejnosti na úseku životního prostředí, vzniku a distribuce kvalitní pitné vody v Čechách, na Moravě i na Slovensku. Posléze pracoval na obrozeném ministerstvu zemědělství ČR. Leccos se podařilo.

Pro své konzervativní smýšlení se stal po roce 1989 zakládajícím členem Republikánské unie a posléze funkcionářem transformované Konzervativní strany. Zde se jako jeden z odpovědných členů předsednictva Konzervativní strany podílí na řízení práce strany, na práci v jejich organizacích a na vztazích strany k veřejnosti.

Krédo?

Moje je drahé - obecní je svaté.

Povinností občana je vládnout - ne hubovat - k tomu nám Konzervativní strano dopomáhej!

Články seznam

Zpět