PODPORUJEME

Den pro rodinu a manželství 2019


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


V.O.R.P.

Výbor na obranu rodičovských práv


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

Osobnosti Konzervativní strany

Detaily Ing. Myslibor Chalupa, CSc.:

Jméno a příjmení: Ing. Myslibor Chalupa, CSc.
Funkce: v letech 2006 - 2010 člen Předsednictva Konzervativní strany
Email:
Web:
Foto:
Životopis:

Ing. Myslibor Chalupa, CSc., se narodil 5. května 1934, v rodině důlního tesaře Stanislava Chalupy ze Sokolče u Poděbrad, ve Slatinských Dolech na bývalé Podkarpatské Rusi. Otec zde pracoval ve státních solných dolech a po okupaci území maďarskými fašisty v roce l939 rodina emigrovala do Zlína. Zde absolvoval základní školu.

Vyučil se v oboru textilní chemik v Moravolenu n.p. Šumperk. Po absolvování chemické průmyslové školy textilní ve Dvoře Králové nad Labem získal v roce 1959 diplom inženýra chemie na Vysoké škole chemicko - technologické v Praze a svému zlínskému kraji věnoval práci a výsledky své kandidátské disertační práce v oboru životního prostředí na řece Moravě, v prostoru moravského úvalu.

Od roku 1964 byl vědeckým pracovníkem a bezpartijním ministerským úředníkem komunistických ústředních orgánů. Chránil zde zájmy široké občanské veřejnosti na úseku životního prostředí, vzniku a distribuce kvalitní pitné vody v Čechách, na Moravě i na Slovensku. Posléze pracoval na obrozeném ministerstvu zemědělství ČR. Leccos se podařilo.

Pro své konzervativní smýšlení se stal po roce 1989 zakládajícím členem Republikánské unie a posléze funkcionářem transformované Konzervativní strany. Zde se jako jeden z odpovědných členů předsednictva Konzervativní strany podílí na řízení práce strany, na práci v jejich organizacích a na vztazích strany k veřejnosti.

Krédo?

Moje je drahé - obecní je svaté.

Povinností občana je vládnout - ne hubovat - k tomu nám Konzervativní strano dopomáhej!

Články seznam

Zpět