PODPORUJEME

Národní pochod pro život 2022 - již v sobotu 30. dubna!


Svobodu!


Krajské volby 2020


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

Osobnosti Konzervativní strany

Detaily Josef Bílek:

Jméno a příjmení: Josef Bílek
Funkce: do podzimu 2016 předseda Konzervativní strany, nyní nestraník
Email: predseda@konzervativnistrana.cz
Web:
Foto:
Životopis:

Narodil jsem se v listopadu 1945 v Praze na Žižkově. Zde jsem maturoval (1964) a jelikož jsem nebyl z kádrových důvodů přijat na FF UK (přes úspěšný pohovor), odešel jsem na Vysokou školu zemědělskou v Českých Budějovicích, odkud jsem po roce přestoupil na FF UK, obor sociologie a filosofie. Zde jsem se aktivně angažoval ve studentském hnutí, které počátkem r. 1968 vyvrcholilo v odtržení od ČSM.

Po okupaci republiky „spřátelenými“ armádami jsem v září 1968 odešel do Anglie. Zde jsem založil vlastní rodinu (manželka je Angličanka), stal se programátorem, vystudoval Systémovou analýzu v Bristolu a postupně pracoval pro několik známých firem, včetně IBM. Zároveň jsem se zajímal o politické a společenské dění a byl jsem členem Conservative Party.

V pozdějších letech jsem pracoval pro Philips Data Systems v Rakousku, Philips Data Systems v Holandsku a IBM v Německu.

V České republice žiji od r. 1994, i když často cestuji do Anglie. Posledních 5 let jsem v důchodu.

Jsem občanem ČR i UK. Mám 4 odrostlé děti, nejmladší syn (33) žije v ČR.

Mezi mé zájmy patří sportovní střelba. Jsem předsedou SK Čekanice a do května 2013 jsem byl členem představenstva LEX o.s. Zhruba někdy od 2000 do 2005 jsem vedl webové stránky AAAWebPages a aktivně se angažoval v hnutí za osvobození Vladimíra Hučína.

Politicky, mimo členství v Conservative Party, jsem byl dva roky (1997 až 1999) členem ODS. Do Konzervativní strany jsem vstoupil v r. 2002, jako člen poradního týmu vedeného Benjaminem Kurasem. Později jsem byl kandidátem Předsednictva, členem Generální rady a členem Smírčího soudu. Od jara 2013 do podzimu 2016 jsem zastával post předsedy Konzervativní strany. Nyní jsem bez politické příslušnosti.

Články seznam

Zpět