PODPORUJEME

Demonstrace za ochranu manželství - již ve čtvrtek 29. dubna!


Svobodu!


Krajské volby 2020


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

Osobnosti Konzervativní strany

Detaily Ing. Miroslav Volařík:

Jméno a příjmení: Ing. Miroslav Volařík
Funkce: kandidát do Senátu Parlamentu České republiky v obvodě č. 56, Břeclav ve volbách do Senátu na podzim 2012
Email: senat@miroslavvolarik.cz
Web: www.miroslavvolarik.cz
Foto:
Životopis:

Narozený v Dolních Dunajovicích 22.4.1949 v rodině soukromého zemědělce, později po násilné kolektivizaci se soukromý zemědělec změnil na „kulaka“ a škůdce dělnické třídy se všemi důsledky na rodinné příslušníky. Jako druhé dítě už na mne neplatil zákaz studia, takže jsem mohl v roce 1964 nastoupit na SPŠ Chemickou v Brně. Po roce 1968 se situace uvolnila a mohl jsem zahájit studium na vysoké škole. Absolvoval jsem na VŠCHT v Praze se specializací technologie vody a ochrana ovzduší.

Svoji pracovní kariéru jsem zahájil ve Slovnaftu Bratislava. V době mého nástupu do Slovnaftu byla zahájena obrovská výstavba technologických provozů na zpracování ropy: rafinersko-petrochemický komplex, kde jsem získával svoje první pracovní zkušenosti v nepřetržitých provozech. Postupně jsem se dostal k velmi zajímavým projektům a stal jsem se v pozici technologa členem týmu, který rozbíhal nové provozy. To bylo asi maximum, co jsem s mým kádrovým profilem mohl dosáhnout.

Musím však konstatovat, že to nebylo špatné období, protože jsem založil rodinu, narodily se nám dvě děti a s pomocí vytvořeného zázemí v Dolních Dunajovicích jsem mohl vinohradničit a vyrábět víno, takže jsem nebyl finančně až tak závislý na příjmu ze zaměstnání a mohl jsem se cítit relativně nezávisle.

Profesně jsem se stále více prosazoval, k čemu samozřejmě přispělo další vzdělávání formou postgraduálních studií, absolvoval jsem studium Hydrobiologiie na Univerzitě v Brně, studium angličtiny na JASPEXu – i když jsem neměl šanci vycestovat, asi jsem byl na „černém seznamu“.

Vypracovával jsem návrhy technologií na úpravny vody pro Homs (Sýrie) a čistění odpadních vod pro Basru (Irák). Mým životním cílem bylo pokračovat v profesní kariéře na Výzkumném ústavu vodohospodářském v Bratislavě, kde jsem už na základě výběrového řízení měl rezervované místo. V roce 1988 jsem zahájil aspiranturu v Praze.

Zlomovým rokem mé profesní kariéry byl rok 1989. V lednu 1990 jsem se přihlásil na výběrové řízení, které vypsala firma Aqua Engineering, Salzburg, Rakousko, na pozici technologa na výrobu pitné vody reversní osmózou.

V květnu 1990 jsem po podepsání kontraktu odjel pracovat do SAE, Abú Dhabí a tím se mně naplnil sen pracovat v zahraničí, co by se nikdy v minulosti nemohlo uskutečnit. Zde jsem po dobu do koce roku 1992 stavěl a uváděl do provozu nově postavené výrobní jednotky reversní osmózy téměř ve všech jednotlivých emirátech. Pracoval jsem v mezinárodním týmu v pozici sitemanager. Zažil jsem invazi Saddama Husajna do Kuvajtu, což mělo vliv na naše projekty v blízkosti hranic s Katarem, a také jsme měli obavy z možné agrese do Emirátů.

Když došlo k politickému rozhodnutí o rozdělení Československa, rozhodli jsme se přestěhovat domů na Moravu. Já jsem ukončil kontrakt s Aqua Engineering a vrátil se domů. Přastěhovali jsme se do Bruntálu, rodiště mé ženy, tak, aby děti mohly nastoupit do českých škol.

V dubnu 1993 jsem založil první obchodní společnost Bottling s.r.o., kde jsem využíval svých zkušeností ze zahraničí k navázaní kontaktů s dodavateli různých technologií, které jsme nabízeli na českém a slovenském trhu; hlavním místem mé činnosti se stal Mikulov. Tím začala má kariéra v privátním podnikání. Projektů i dodavatelů postupně přibývalo a také počet spolupracovníků. Na základě požadavku našich dodavatelů v roce 2000 byla založena další obchodní společnost Bottling Printing s.r.o. specializující se na prodej potiskovacích technologií.

Firmy jsou aktivní a funkční dodnes, jenom já jsem v nich ukončil činnost a věnuji se jen vinařství, kde jsme se za 3 roky naší činnosti dostali mezi nejlepší česká a moravská vinařství. Aktivně se také spolu s mojí manželkou podílíme na rozvoji turistického ruchu v Mikulově provozováním hotelů, organizováním různých akcí sloužících k propagaci vína a nádherného regionu Mikulovsko.

Byl jsem členem ODS, US-DEU a TOP09. V současnosti jsem bez politické příslušnosti.

Články seznam

Zpět