PODPORUJEME

Den pro rodinu a manželství 2019


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


V.O.R.P.

Výbor na obranu rodičovských práv


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

Osobnosti Konzervativní strany

Detaily RNDr. Marek Belza:

Jméno a příjmení: RNDr. Marek Belza
Funkce: předseda Městského sdružení Krásná Lípa
Email: mbelza2002@yahoo.com
Web:
Foto:
Životopis:

Narodil jsem se 17.12.1965 v Přerově. V roce 1984 jsem absolvoval Gymnázium v Kutné Hoře. V roce 1989 jsem dokončil mezioborové studium geologie a portugalštiny na Přírodovědecké fakultě UK v Praze a posléze na téže fakultě absolvoval rigorózní řízení v oboru základní a ložiskové geologie a geochemie.

Po studiu jsem pracoval nejprve v Báňských projektech Teplice jako geolog se zaměřením na rekultivační projekty, v letech 1991 – 1994 pak jako kurátor sbírky hornin Národního muzea v Praze a současně krátce i jako osobní asistent pro zdravotně postižené. V letech 1995 – 1998 jsem působil na Ministerstvu zahraničních věcí ČR v odboru analýz a plánování. Poté jsem přešel do podnikové sféry jako marketingový manažer.

V roce 2001 jsem pocítil potřebu zásadní změny a odešel pracovat jako učitel na zemědělské učiliště v Liběchově, kde jsem se rovněž v roce 2003 začal věnovat nakladatelské činnosti. Na plný úvazek se této aktivitě věnuji od roku 2006 ve své chalupě v Krásné Lípě, bráně Českého Švýcarska, s výjimkou krátkého období na přelomu let 2007 – 2008, kdy jsem působil jako učitel českého jazyka u krajanské komunity v São Paulu.

Nikdy jsem byl členem žádné politické strany. Společensky jsem se však angažoval podporou některých petičních akcí, úsilím o rehabilitaci Jana Antonína Bati (v úzké součinnosti s jeho brazilskými potomky), podporou kandidatury Vladimíra Hučína do senátu v roce 2006, apod. Z těchto postojů do značné míry vychází i ediční zaměření mého nakladatelství. Zhruba v roce 2004 jsem se seznámil s programem a dalšími výstupy Konzervativní strany; od té doby se považuji za jejího příznivce.

Jsem přesvědčen, že bychom se neměli dobrovolně stát hrobaři tisíciletých tradic evropské civilizace podporou současného celoevropského „gulášového socialismu“. Znovu se naučit žít v rodinách a přirozených komunitách na principech rovnováhy a kooperace od nejnižších úrovní interpersonálních vazeb sociálních a ekonomických, odpovědnost k životnímu prostředí a návrat k Desateru – to považuji za hlavní milníky na cestě k budoucí udržitelné společenské stabilitě.

Články seznam

Zpět