PODPORUJEME

 

Svobodu!


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

Osobnosti Konzervativní strany

Detaily Ing. Jan Mikulecký:

Jméno a příjmení: Ing. Jan Mikulecký
Funkce: od jara do podzimu 2010 předseda Konzervativní strany
Email:
Web:
Foto:
Životopis:

Narodil jsem se 6.4.1976. V roce 1994 jsem absolvoval Gymnázium V. B. Třebízského ve Slaném. V roce 2000 jsem dokončil obor podniková ekonomika na VŠE v Praze, v roce 2004 obor systémová analýza na téže škole.

Při studiu jsem od roku 1999 do roku 2004 jako živnostník pracoval na zavádění účetních informačních systémů. Od roku 2003 do roku 2008 jsem pracoval jako analytik životního pojištění v České pojišťovně, od roku 2008 pracuji jako specialista výběru pojistného ve VZP.

Jsem ženatý, spolu s manželkou vychováváme dvě dcery (nar. 2004 a 2006).

Do Konzervativní strany jsem vstoupil v roce 2008, před tím jsem nebyl členem žádné politické strany. Od května 2009 jsem předsedou Městského sdružení KONS v Praze 2, na Sněmu Konzervativní strany v březnu 2010 jsem byl zvolen jejím předsedou.

Jako systémovému analytikovi životního (tj. důchodového) a zdravotního pojištění je mi jasné, že současný systém sociálního státu je možný jen díky tomu, že početně obrovsky silné ročníky mé generace (170 tisíc lidí v ročníku, proti současným 100 – 120 tisícům) jsou v nejlepších letech a jsou schopny platit daně, ze kterých stát a jeho současná garnitura žije a „sociální jistoty“ zajišťuje. V okamžiku, kdy moje generace zestárne a nebude schopna pracovat a tak daněmi přispívat na chod současného sociálního státu, celý státní systém sociálního zabezpečování starých a potřebných zkrachuje. Aby se tak nestalo, musíme opět přijmout osobní zodpovědnost. Zodpovědnost za sebe, za naše blízké, za spoluobčany, kteří se ocitnou nešťastnou shodou okolností v nouzi. Musíme se o ně naučit starat sami. Bez těch, kteří současný sociální stát „zajišťují“ a žijí z něj, ať jsou nebo byli modří, oranžoví nebo dokonce rudí.

Musíme si vybrat, zda rezignovat v současném systému a očekávat do třiceti let jeho kolaps, nebo zda se tento kolaps pokusíme odvrátit. Zda budeme absolvovat ještě dvacet až třicet let pohodlného života na dluh v sociálním státě, a poté se na stará kolena náhle ocitneme zcela bez zabezpečení, nebo zda se na horší časy začneme připravovat už teď. Konzervativní strana předkládá druhou možnost.

Články seznam

Zpět