PODPORUJEME

Petice za přesun velvyslanectví ČR v Izraeli z Tel Avivu do JeruzalémaSvobodu!


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

Historie Konzervativní strany

Konzervativní strana byla založena v roce 1990.

V roce 2001 došlo ke sloučení se Stranou konzervativní smlouvy, kterou v roce 1998 založili konzervativní členové Pravé frakce ODA (Viktor Dobal, Čestmír HofhanzlRoman Joch, Daniel Korte, Ivan Mašek, Jaromír Žegklitz). V době sloučení až do roku 2008 byl předsedou Konzervativní strany Jan Fořt, od roku 2012 zastupovali post předsedy postupně Jan Kubalčík, Jan Mikulecký, Martin Rejman a Josef Bílek.

Od roku 2001 se Konzervativní strana zúčastnila několika volebních klání jak v komunálních, tak v krajských a senátních volbách. Sporadických volebních úspěchů bylo však doposud dosaženo pouze ve volbách do obecních zastupitelstev.

Největším úspěchem ve volbách do Senátu Parlamentu ČR byla kandidatura Vladimíra Hučína v obvodě Prostějov v roce 2006, kde kandidát Konzervativní strany získal přes 10% hlasů - do druhého kola se však neprobojoval...

Konzervativní strana podrobně zpracovala řadu programových témat a se svými stanovisky a náměty se vytrvale obracela na zákonodárce, členy vlády, premiéra i prezidenta České republiky.