PODPORUJEME

Národní pochod pro život 2022 - již v sobotu 30. dubna!


Svobodu!


Krajské volby 2020


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

Upozornění: Tento text se nemusí shodovat s oficiálním stanoviskem Konzervativní strany (pokud takové stanovisko existuje)

27.08.2012

Autor: František Kopečný

O kradení

...a nadcházejících volbách


Kradlo se vždy a krást se asi bude. Islámský zákon šaria za krádež seká ruku. V naší zemi však dostaly krádeže už v minulém století něco jako státní požehnání. Začalo to znárodněním velkých podniků a bank v roce 1945 bez náhrady. „Vykořisťovatelé" byli nahrazeni nekvalifikovaným vedením a země z první desítky, válkou nezničená, se začala rychle na žebříčku států propadat. Ovšem hlavní šrám na morálce lidí přineslo až vyhnání Němců s následujícím rozkradením a vyplundrováním pohraničí. Při odsunu se „ztratilo" 226 tisíc lidí. A nebylo dost. Přišel rok 1948, pokračovalo znárodňování a urychloval se propad našeho hospodářství. A nebylo dost. Přišla kolektivizace zemědělců, kruté rozkulačování a do toho likvidace klášterů. S kláštery byly spojeny nejen krádeže hmotné, ale i kulturní. Kam se hrabe Koniáš (jím zabavené knihy jsou přesně zaznamenány včetně předaných knih náhradních) proti zlikvidovaným klášterním knihovnám (a kolik knih muselo být vyřazena a skartováno z knihoven ostatních). Zemi opouští mnoho většinou schopných lidí a majetek emigrantů je další vydatné sousto. Průběžně vězňové totalitního režimu zbavují zemi uranu pro mocného souseda a platí za to zdravím i životy. Dodnes nese země následky za „úspěchy" socialistického zemědělství. Rozorané meze a nekvalifikovaně scelená pole jsou většinou příčinou větších povodní a „tun bahna", které je třeba uklidit po povodních. Na pole se ale už nedostanou. Podobně jako obrovský státní dluh, bude budoucí generace splácet i za odnesenou půdu. A jakoby stále nebylo dost. Přišla svoboda a privatizace při nedokonalém zákonodárství. Prosazoval jsem, aby nesměli privatizovat komunisté - vždyť dle jimi zastávané ideologie je soukromé vlastnictví hlavní překážkou rozvoje a pokroku. Naopak „privatizovali" především ti, co měli ze starého režimu peníze a kontakty.

Tak jak MUDr. Rath vyhrál ČSSD poslední krajské a senátní volby s heslem „zdravotnictví bez poplatků", tak i v budoucích volbách  sází jeho spolustraníci na nejnižší lidské sklony. A nespletou se. Lidé na to slyší.