PODPORUJEME

Petice za přesun velvyslanectví ČR v Izraeli z Tel Avivu do JeruzalémaSvobodu!


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

04.06.2014

Autor: Konzervativní strana

Sobotka jako Stropnický

Zastavte poškozování mezinárodní reputace České republiky!


Konzervativní strana ostře protestuje proti nejen zbytečnému, ale také ostudnému a tedy škodlivému vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), kterým reagoval na avizované zvýšení vojenské přítomnosti USA v Evropě. Je zjevné, že postkomunistické elity, ať již "zprava" (viz Václav Klaus a jeho přirovnání radarové stanice armády USA na území ČR k okupaci Rudou armádou...), či nyní "zleva", mají tento způsob uvažování velmi dobře zažitý a nebudou-li korigovány veřejným míněním, tyto jejich ne-západní až anti-západní instinkty v jejich jednání převáží.

Obdobně jako před necelým měsícem ze slov ministra Stropnického, i z vyjáření předsedy vlády Sobotky slyšíme ozvěnu koncepce „mostu mezi Východem a Západem", která logicky vyústila v zařazení tehdejšího Československa do východní despocie, čímž se naše vlast stala na desítky let kremelskou gubernií. Nepřijmeme-li my sami naši sounáležitost se Západem, a to v plném kontextu, strpíme-li opakovaně, aby byla volenými politiky naše příslušnost k Západu tu skrytěji tu otevřeněji bojkotována či přímo sabotována, není nám pomoci.

Konzervativní strana vyzývá premiéra Sobotku, aby přestal poškozovat mezinárodní reputaci Česke republiky a poslance Parlamentu k příslušným interpelacím. Patří-li něco mezi národní zájmy České republiky, pak je to nepochybně vojenská přítomnost USA, našeho spojence, v Evropě a na území naší země zejména - a to nejméně po takovou dobu, po kterou nebude náš stát disponovat armádou schopnou efektivně hájit jak Českou republiku, tak v případě potřeby účinně nasadit své síly ve prospěch našich spojenců.

Za Konzervativní stranu

Josef Bílek, předseda