PODPORUJEME

 

Svobodu!


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

16.11.2012

Autor: Konzervativní strana

17. 11. 1989 – 17. 11. 2012

Tiskové prohlášení k výročí 17. listopadu


Před 23 lety jsme se začali zbavovat toho, co více než čtyřicet let komunistického režimu dusilo naše osudy, ničilo hospodářství, přírodu, památky, kulturu, vedlo nás k zaostalosti. S nadšením jsme svrhli totalitní režim a nadechli se svobody. Zbavili jsme se ruských okupantů, Varšavské smlouvy i RVHP a stali jsme se součástí demokratického světa a jeho struktur, NATO a Evropské unie.

Konzervativní strana je bohužel nucena konstatovat, že:

1) Komunisté byli na změnu režimu připraveni. Udělali vše, aby se „sametová revoluce" nedotkla principů, znichž vychází jejich ideologie. Zvláště šlo o zajištění beztrestnosti zločinů zdob jejich neomezené vlády a následně těch, které jim vnových podmínkách umožňovaly získat ekonomickou a znovu i politickou moc.

2) Vůdcové „sametové revoluce", ať znaivity, zbabělosti či zosobního prospěchu, jim to umožnili. Dědictvím totalitního režimu byl a dosud je zejména duchovní a morální rozvrat.

Naší země má všechny formální atributy demokratického státu, postkomunismus a mafiánské prostředí - deficit vlády zákona - však blokují realizaci demokratického obsahu. Po 23 letech sice nelze říci, že za to může jen komunistický režim, ale letošní krajské a senátní volby ukázaly, že ačkoli se občané mohou svým hlasem svobodně vyjádřit, v jejich smýšlení stále převládá představa, že jejich blaho musí zajistit stát. Kritizovat, pasivně přihlížet a domnívat se, že se „někdo" o ně postará, je naučil právě komunistický režim. Je to pohodlné a zdánlivě bezpečné, a levicové strany je v tom rády udržují. Bohužel mnozí zastávají názor, že tím, kdo se má postarat, mohou být opět i komunisté. Je proto dobře, že vládní koalice, přes všechny chyby, jichž se dopustila, našla dostatek soudnosti a sil k překonání krize, schválení rozpočtu, nastartování důchodové reformy a přijetí vládního návrhu vyrovnání státu s církvemi. Důležité je, že neumožnila konání předčasných voleb a předání moci levici včetně té krajní - komunistické.

23 let po Listopadu 1989 před námi stojí vážné úkoly:

1) Vyrovnat se skomunistickou minulostí, ale i s postkomunistickou přítomností; rozpoznat, co se kolem nás skutečně odehrává. Dosud jsme to nedokázali.

2) Následovat musí zvážení individuální odpovědnosti za dosavadní vývoj a převzetí odpovědnosti za společnost a stát.

Konzervativní strana zve ke spolupráci na těchto úkolech všechny občany, kteří nejsou lhostejní ke svému osudu.

 

Martin Rejman

předseda