PODPORUJEME

Petice za přesun velvyslanectví ČR v Izraeli z Tel Avivu do JeruzalémaSvobodu!


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

07.07.2008

Autor: Konzervativní strana

Dohoda o radarové stanici

Tisková zpráva k podpisu dohody o vybudování radarové stanice armády USA na území ČR.


V Praze a v Brně, dne 7. července 2008

 

Konzervativní strana s uspokojením vítá zítřejší návštěvu ministryně zahraničí USA paní Condoleezzy Rice, která s ministrem zahraničí ČR panem Karlem Schwarzenbergem podepíše dohodu o vybudování radarové stanice armády USA na území ČR.

Jsme přesvědčeni, že tento akt je plně v zájmu naší republiky, našich evropských spojenců i USA, a že posílením transatlantických vztahů přispěje k obraně západní civilisace.

Jsme také plně přesvědčeni, že přítomnost americké armády na našem území bude jak symbolickou, tak praktickou překážkou tomu, aby nás kdokoli napadl.

Konzervativní strana si váží toho, že naše vláda nepodlehla populismu a uzavře tuto dohodu s USA přes to, že s ní zatím nesouhlasí víc jak polovina českých občanů. Apelujeme proto na vládu, aby použila všechny vojenské, bezpečnostní, technické i politické argumenty, které všechny jasně hovoří ve prospěch umístění radarové stanice, ke stálému informování našich občanů a žádáme prezidenta republiky a vrchního velitele naší armády pana Václava Klause, aby vahou své osobnosti i vahou své popularity u většiny obyvatel výstavbu této stanice jasně podpořil.

 

MUDr. Miroslav Beňo

místopředseda

 

Martin Rejman

kancléř