PODPORUJEME

Petice za přesun velvyslanectví ČR v Izraeli z Tel Avivu do JeruzalémaSvobodu!


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

21.05.2013

Autor: Kristina Havlíková

Cena za propagaci komunismu – V. ročník – vyhlášení

...a cenu získávááááá...


Letos v únoru vyhlásilo brněnské městské sdružení Konzervativní strany již pátý ročník „Ceny za propagaci komunismu" (dále jen Cena) a vyzvalo čtenáře k tomu, aby zaslali své nominace těch, kteří se podle nich v uplynulém roce o propagaci komunismu v České republice zasloužili nejvíce.

Jako každý rok se opět sešla řada návrhů a někteří kandidáti byli ve své činnosti natolik úspěšní, že se jejich jméno objevilo mezi nominovanými hned několikrát.

Bohužel, tato anketa či „Cena" není, na rozdíl od jiných, nikterak oblíbená, mediálně známá a její výsledky nejsou vyhlašovány v přímém televizním přenosu za účasti mnoha celebrit a velkých sponzorů. Tím však určitě neztrácí na významu a důležitosti. Právě naopak. „Cena" se zrodila spontánně před čtyřmi lety, v podstatě jako jednorázová záležitost. V té době probíhala v Brně aféra se „srpem a kladivem". Bývalý místostarosta Brna Králova Pole odstranil z pomníku obětem 2. světové války z řad příslušníků Rudé armády padlých v bojích o Brno srp a kladivo. Rada města Brna rozhodla o obnovení srpu a kladiva na pomníku. Nebyli jsme jediní, komu to připadalo jako vystavování hákového kříže na veřejném prostranství a tak vznikl nápad ocenit tuto propagaci po zásluze a po právu. Přirozeným laureátem „Ceny" byl čelný představitel města Brna, tedy primátor Onderka.

V dalších letech se ale objevilo opět dost zdatných „propagátorů", takže „Cena" úspěšně pokračovala dalšími ročníky, jejichž laureáty se postupně stali:

Tehdejší ministr vnitra Martin Pecina za to, že Ministerstvo vnitra pod jeho vedením zablokovalo podnět příslušné komise Senátu Parlamentu ČR, aby vláda podala soudu návrh na pozastavení činnosti KSČM.

Tehdejší ředitel ČT Jiří Janeček za (citováno z nominace) celou řadu hrubých zákroků omezujících svobodu slova, za nekonečné nekomentované promítání komunistických sraček, ale i celkově "za celoživotní usilí" (projevující se mimo jiné i dosazením nomenklaturních kádrových rezerv na zásadní místa)"...

...a starosta Semil a poslanec TOP 09 Jan Farský za to, že se nejen rozhodl v Semilech nechat dále existovat mozaiku se srpem a kladivem, ale chtěl, aby město platilo náklady na její údržbu.

Ani jeden z laureátů neměl své vítězství předem jisté, protože musel obstát ve značné konkurenci dalších mnoha nominovaných, kterých bylo v každém ročníku, bohužel, více než dost. Proto také považujeme udělování „Ceny" stále za aktuální. Je totiž důležité pořád připomínat, co byl (je) komunismus zač. A už nyní je jasné, že proběhne minimálně jeden další ročník. Ještě nebyly vyhlášeny výsledky pátého ročníku a už máme kandidáty do ročníku šestého, neboť některé návrhy kandidátů přišly až po uzavření nominací. Jedním z nich je např. Michal Uhl za jím prezentované názory ohledně fungování a významu Ústavu pro studium totalitních režimů.

Představme si nyní krásný velký sál, dámy v krásných šatech, pánové v tmavých oblecích. Sál je mírně potemnělý, pódium osvícené ... ze záznamu se ozve známá znělka a příjemný hlas praví:

„V letošním pátém, jubilejním, ročníku Ceny za propagaci komunismu byli nominováni:

1) Pavel Josefovič Hejátko (básník, spisovatel, novinář) za diskusní výrok: „Pro upřesnění: KSČM je pro mě pravicová strana. Kdyby zde byla volitelná strana NB (Národní bolševici - v Rusku jsou vedeni spisovatelem Eduardem Limonovem), která by měla ve svém volebním programu ZNÁRODNĚNÍ VEŠKERÉHO ZAHRANIČNÍHO KAPITÁLU (především toho amerického!!!!), ZESTÁTNĚNÍ ŠKOLSTVÍ A ZDRAVOTNICTVÍ a mnohé další skutečné sociální reformy, BYL BYCH JEJÍM VOLIČEM",

2) Václav Klaus za podporu Miloše Zemana před druhým kolem prezidentských voleb,

3) Tomio Okamura za blogový článek o neškodnosti idejí komunismu."

Nyní na pódium ze zákulisí přichází nejmenovaná významná osobnost se zalepenou obálkou se jménem vítěze v ruce. Třesoucíma se rukama obálku pomalu rozlepuje a rozechvělým hlasem čte:

„A vítězem se stává... Tomio Okamura za postoje vyjádřené v článku „Zase tu běhá strašák komunismu" uveřejněný na blogu okamura.blog.idnes.cz, zejména z výrok o komunismu jako nejdemokratičtějším systému..., v těsném závěsu za ním se umístil Václav Klaus a na třetím místě P.J. Hejátko"

V sále to zašumí.....Ozve se bouřlivý potlesk? Nebo spíš pískot? Budou vítězi všichni gratulovat? Nebo se ozvou výkřiky „fuj", „hanba"?

A převezme si vítěz svoji cenu???

Vítěz obdrží, stejně jako laureáti předchozích ročníků, diplom, jenž bude letos poprvé a výjimečně dvoujazyčný - v češtině a japonštině - a hodnotnou věcnou cenu, kterou tentokrát bude oficiálně vydaný proslov soudružky Marie Švermové, který zazněl na Sjezdu KSČ v Praze konaném 28. a 29. května 1947 pod názvem „Budeme dále upevňovat naši drahou stranu" (svoboda Praha, Cena 3 Kčs).

Cenu vítězi předají zástupci Konzervativní strany v průběhu měsíce června, o místě a datu budeme informovat.

Tento ročník byl také zvláštní jednou věcí: na poslední chvíli zabojoval sám jeden z nominovaných a pokusil se komisi ovlivnit ve svůj prospěch. Pan Hejátko nám zaslal „báseň", jež není reprodukovatelná nejen pro svoji vulgárnost, ale i pro pražádnou uměleckou hodnotu... Snaha to byla moc pěkná, ale na lepší než bronzovou příčku to zkrátka letos nestačilo - inu, silná konkurence!

Rádi bychom závěrem poděkovali všem, kteří se do letošního ročníku „Ceny" zapojili, jak svými nominacemi, tak hlasováním. Pokud váš kandidát tentokrát neuspěl, nevěště hlavu. Budou další ročníky a příště to třeba vyjde. Budeme rádi, když nás opět upozorníte na osoby, které svým chováním či výroky stále propagují jeden z nejzrůdnějších režimů - režim komunistický.

Zároveň si všichni přejme a držme palce, aby dalších ročníků bylo co nejméně, a aby existence této „Ceny" nebylo už v budoucnosti třeba.

 

Kristina Havlíková

www.konzervativnistrana.cz

 

(Text napsán a publikován z pověření komise Konzervativní strany rozhodující o udělení Ceny.)