PODPORUJEME

Svobodu!


Krajské volby 2020


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

06.08.2012

Autor: Jan Kubalčík

Týdenní ohlédnutí

31. týden 2012


Tzv. opoziční blogger v Rusku prý odhalil českého špiona v řadách „ruské FBI". Na podporu svého tvrzení přitom předkládá důkazy o aktivitách tohoto vysoce postaveného důstojníka na území České republiky. Pro nás je ale podstatná opačná optika: s kým u nás ten člověk kooperuje? Koho řídí?

NATO se dohodlo s Ruskem na využívání základny v Uljanovsku, rodišti masového vraha Uljanova, nechavlně známého jako V. I. Lenin, pro stahování vojsk z Afghánistánu. To je určitě dobrá zpráva. Pro Rusko jde jednoznačně o nezanedbatelný ekonomický přínos a pokud celá věc dopadne bez nějakých incidentů, mohlo by to snížit nedůvěru obyvatel Ruské federace k NATO - takový vývoj by pak v dlouhodobé perspektivě mohl vést k tomu, že by se v Kremlu objevila representace, která by konečně pochopila, že subverse vůči Západu opravdu nedává žádný dobrý smysl. Ale to je hudba budoucnosti.

Pronájem nadzvukových stíhacích letadel od Švédska pomalu končí. Čeká nás opět nelehké období, kdy uslyšíme velmi mnoho dílem ekonomických a dílem emotivních důvodů, proč Česká republika vlastní „supersoniky" nepotřebuje. Já se naopak domnívám, že právě tohle jsou záležitosti, na které je nezbytné nalézt prostředky vždy. Jistě, neplýtvat, to je samozřejmé. Ale chceme-li být v rámci NATO platnými spojenci - a to snad chceme - jsou karty rozdány jasně.