PODPORUJEME

Petice za přesun velvyslanectví ČR v Izraeli z Tel Avivu do JeruzalémaSvobodu!


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

21.02.2017

Autor: Konzervativní strana

Sklízíme, co minulé vlády zasely

Stát nesmí záměrně a vědomě upřednostňovat jedny občany na úkor jiných.


Konzervativní strana konstatuje, že rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku z 10. února 2017, podle kterého musí Česká republika doplatit majitelům domů rozdíl mezi tržním a regulovaným nájemným z období před deregulací nájmů, je spravedlivé.

Regulace nájemného byla vždy kontroverzní. Řešení případných sociálních problémů přece nelze svévolně přenášet z rodin, obcí a státu na majitele bytů. Přesto v prvních letech po r. 1989 snad mohla mít regulace nájemného nějakou pozitivní sociální funkci. Je však nesporné, že byla, pod silným levicovým tlakem, udržována daleko za jakékoli rozumné hranice. Na dnešní nutnosti finančně kompenzovat majitelům domů nespravedlnost, která na nich byla státem po dlouhá léta páchána, je vidět, jak je takové počínání krátkozraké.

Stát se musí vždy chovat ke všem občanům rovně - nikdy nesmí záměrně a vědomě upřednostňovat jedny občany na úkor jiných. Porušení tohoto principu nese dnes své trpké ovoce. Vyzýváme nynější politickou representaci, aby se z tohoto příkladu poučila a vyvarovala se obdobného jednání.

 

Za Konzervativní stranu

 

Jan Kubalčík

místopředseda

 

Tomáš Müller

kancléř

 

21. února 2017