PODPORUJEME

Pochod pro život 2024


Petice za přesun velvyslanectví ČR v Izraeli z Tel Avivu do JeruzalémaSvobodu!


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

01.02.2004
Kategorie: Lidská práva

Autor: Jiří Jurečka

Muslimská mešita se v Orlové stavět nebude!

Výsledek kauzy, ke které se vyjádřil Konzervativní klub otevřeným dopisem ze 4.2.2004.


Tuto zprávu jste už zajisté zaregistrovali, ale co jste možná neměli možnost se dozvědět jsou záležitosti týkající se osoby Muhameda Gutiqiho - strůjce myšlenky mešity v Orlové.

Rozhodnutí nad tímto kontroverzním projektem nebylo dlouho jasné, ale díky Bohu, jsme se jej mohli dozvědět dříve než se čekalo. Orlovští radní ho vynesli, když po jednání orlovského starosty s velvyslancem ze Saúdské Arábie byly zjištěny některé závažné skutečnosti. Jednalo se o neserióznost předkladatele projektu M. Gutiqiho. Ze Saudsko-arabského velvyslanství bylo zjištěno, že stavba této mešity za skoro 200 miliónů korun není důvěryhodná a ani není reálná, a to hned z několika důvodů. Tak za prvé - kosovský Albánec Muhamed Gutiqi, který rozpoutal diskuzi nad touto problematickou stavbou neměl totiž pro tyto své velkolepé plány peníze a neměl ani investory v podobě bohatých šejků, jak sliboval. Tito bohatí šejkové měli být sdruženi v Islámském svazu se sídlem v Saúdské Arábii - avšak ten vůbec neexistuje a jak se ukázalo - z "bohatých šejků" sdružených v neziskovou organizaci se nakonec vyklubala organizace na podporu Bosny a Hercegoviny!!! (V reálu měl být investorem pouze jakýsi arabský invalida, který se léčil v Darkově.) Dále Gutiqimu chybí potřebná podpora vlády Království Saudské Arábie, která se navíc od těchto aktivit distancuje. S. Arábie sice by na tento projekt peníze měla, ale investuje pouze do vlastních projektů a do lokalit, kde žije více jak 5 tis. muslimů (u nás jich jsou jen desítky). Také bylo saudsko-arabským velvyslancem potvrzeno, že žádný projekt Saudské Arábie na stavbu islámského centra v Česku neexistuje a nebyl ani nikdy připraven.

Dále vyšly najevo některé nekalé praktiky M. Gutiqiho a tudíž byl označen za osobu nedůvěryhodnou. V deníku MF Dnes totiž obvinil M. Gutiqi iniciátora petice proti mešitě radního a místního evangelického faráře V. Szkanderu z rasismu, nacionalismu a nenávisti a také z nabádání orlovských občanů k porušování Ústavy ČR. Gutiqi dokonce lživě tvrdil, že V. Szkanderu viděl rozdávat petici v kostele, což místní věřící svědci vyvracejí, jelikož jednak Gutiqiho v kostele nikdo nikdy neviděl a co víc, V. Szkandera nikdy v kostele žádnou petici neinicializoval! Sám V. Szkandera říká: "Kostel pro mne není místem k řešení podobných problémů." Lež je ovšem pro muslima v souladu s koránem naprosto přijatelný prostředek šíření slávy Alláhovy, stejně jako meč, a proto je dovoleno nepokrytě lhát (a víme, že je-li i třeba tak i zabíjet) k získání "ztracených či zbloudilých ovcí".

Navíc se také ukázalo, že Gutiqi je českou policií obžalován z obchodu se ženami, za což mu hrozí až osm let vězení. Pomalu tak vyplývá na povrch, že největší zájem na stavbě této mešity měl albánský organizovaný zločin, který chtěl v její blízkosti vybudovat i noční podniky fungující jako harémy pro prostitutky z východní Evropy a překladiště drog. Tak se tedy potvrdila i naše oprávněná obava (pro některé však přehnaná), že by se nejednalo jen o centrum duchovní, ale především o centrum pro "praní špinavých peněz", centrum politické a centrum "džíhádu" (svaté války).

Díky Bohu za to, že nás před tímto vším prozatím uchránil. Tento boj však ještě není tak docela u konce, protože Gutiqi se už nechal slyšet, že když mu v Orlové křivdí, tak mešitu postaví jinde - třeba v Ostravě. Ale přesto věřím, že se i zde nebo kdekoliv jinde setká tento projekt s nezdarem. 

 

 

Jiří Jureček,

Konzervativní klub Ostrava

Zengrova 25

703 00 Ostrava-Vítkovice

msostrava@skos.cz