PODPORUJEME

Národní pochod pro život 2020


Konzervativní noviny


Občanský institut

Občanský institut


Konzervativní listy


Hodonínská výzva


petice_proti_zakonu_adopce_dti_pro_homosexualy

Petice proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY"


Třetí odboj

TřetíOdboj.cz


VítěznýÚnor.cz


Aliance pro rodinu


wilberforce.cz

Institut Williama Wilberforce


klubod.cz/

Klub na obranu demokracie

04.11.1999
Kategorie: MS Brno

 

Ad 28. říjen, oslavy v Brně

Příště důstojněji, prosím.


Ať už se slaví svátek státu u domácího krbu vzpomínkou či hlučněji v ulicích, slavení by mělo být upřímné (a nebo se dohodněme na faktu, že nám datum 28. října nic neříká a neslavme jej). Dovolil bych si tvrdit, že míru upřímnosti lze docela dobře odhadnout mírou důstojnosti. Za nedůstojné bych označil např. snahu některých si svátek přivlastnit, rovněž s jistou mírou podivu můžeme sledovat počínání nejvyšších představitelů, kteří organizují oslavy parlamentu a vlády odděleně (dle své stranické příslušnosti?).

Naopak za důstojné považuji krátká setkání se vzpomínkou věnovanou významnému okamžiku v našich dějinách, tak jak byla realizována v posledních letech u busty TGM před budovou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně, kde se scházeli představitelé nejen města, ale i politických stran a dalších organizací.

Tato místa jsou však v posledních dnech v rekonstrukci (socha je odvezena). Práce zajišťuje firma BCOM a. s., která je vlastněna městem Brnem. Na koho je tedy třeba směřovat otázku, proč nebyly práce prováděny tak, aby oslavy 28. října mohly v Brně proběhnout důstojně? Čí je to odpovědnost? Vysvětlení, že probíhající práce jsou směřovány ke stopadesátému výročí narození TGM je sice možná pravdivé, avšak nedostatečné. Práce mohly být zahájeny dříve,či později a nikoliv právě několik dnů před státním svátkem.

Fakt, že prostor dnes již tradičního vzpomínkového setkání byl v den státního svátku nepoužitelný, svědčí cosi o míře upřímnosti. O míře upřímnosti současných vrcholných představitelů města Brna, s kterou přistupují k oslavám vznikuČSR (zaháním přitom myšlenky, které by mě napadaly za obdobné situace v době totality).

 

Brno 4.11.1999

 

Jan Kubalčík

předseda Městského společenství Strany konzervativní smlouvy Brno